Mikroiğnemele/Dermapen

Son derece versatil bir yöntem olan mikroiğneleme veya halk arasında daha yaygın olarak bilinen dermapen/dermaroller yöntemi çok sayıda amaca yönelik kullanılabilir.

İşlem çok sayıda ince ve kısa iğne içeren steril başlıklar yöntemiyle yapılır. Cilt üzerinde açılan çok sayıda küçük delik, cilt üzerine verilen PRP veya mezoterapi solüsyonlarının normal cilde uygulandığında erişemeyeceği katmanlara iletme amacını yerine getirir. Bu solüsyonların iletimini sağlamanın yanısıra ciltte miktroravmalar oluşturarak vücudun büyüme faktörü ve kollajen sentezini uyararak uygulanan bölgelerde sıkılaşma, izlerde azalma, canlı bir görünüm, kırışıklıklarda azalma, koyuluklarda açılma ve daha birçok etki meydana getirebilir.

Mikroiğneleme yöntemi saçlı deriye, yüze, selülitler için basenlere ve stria distens(cilt çatlakları) vb. şikayetlere için vücudun birçok bölgesine uygulanabilir.

İşlem esnasında iğne derinliği cilt kalınlığına göre ayarlanmalı ve işlem mutlaka steril koşullarda yetkin bir dermatolog tarafından uygulanmalıdır.