CeraVe Nemlendirici Krem

CeraVe Nemlendirici Krem ile 2019 senesinde çok yoğun geçen bir nöbetin ardından allerjik kontakt dermatit tanısı aldıktan sonra tanıştım. O zaman tıp fakültesindeki dermatoloji hocam tavsiye etmişti, ben de şuan hastalarıma tavsiye ediyorum.

CeraVe nemlendirici krem içerdiği seramidler sayesinde özellikle atoik dermatit hastaları için en çok önerdiğim üründür; çünkü atopik dermatit hastalığının patofizyolojisinde cilt bariyerinde azalmış olan seramidler çok önemli bir rol oynamaktadır.

Masa başı çalışan kişiler için yağlı his bırakmaması nedeniyle biçilmiş kaftan olan Cerave Nemlendirici Krem başcumdan eksik etmediğim bir diğer üründür. Kuru ellere sürüldükten sonra çok kısa süre içinde belirgin rahatlama sağlamaktadır. Topikal steroid(kortizonlu krem) ihtiyacını belirgin bir biçimde azalır, yaşam kalitesini belirgin biçimde iyileştirir.

Kimler Kullanmalı: Atopik Dermatit, İrritan Kontakt Dermatit, Allerjik Kontakt Dermatit, Isotretinoin Dermatiti(Roaccutane, Aknetrent, Zoretanin, Acnegen vb.tedavi alanlarda görülen şiddetli egzemalar) başta olmak üzere tüm kuru cilt şikayetlerinde kullanılabilir.

Ürünün artıları:

  •  Temel Seramid ve Hyalüronik Asit içeren formülü 
  • Cilt bariyerine olan katkısı
  • Yağlı his bırakmayan dokusu